Coilcraft 0402CS-1N8XJLU
General Purpose Inductor, 0.0018uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Coilcraft 0402CS-1N8XJLU.
IHS
Datasheet2 páginas5 anos atrás
Coilcraft Direct
Newark
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
7,624
Authorized Distributors
0
Inductance
1.8 nH
1.8 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
1.04 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
70 mΩ
70 mΩ
Q Factor
75
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Peças relacionadas
General Purpose Inductor, 0.0018uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.0017uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0302
General Purpose Inductor, 0.0019uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0302
Ind Chip Wirewound 1.8nH 5% 250MHz 18Q-Factor Ceramic 1A 0603 T/R
API Delevan1210R-018J
General Purpose Inductor, 0.0018uH, 5%, 1 Element, Phenolic-Core, SMD, 1210
Descrições
Descrições de Coilcraft 0402CS-1N8XJLU fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Inductors 0402CS HiFreq Chip 1.8 nH 5 % 1.04 A
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead WRAPAROUND fixed air core inductor 125C 12GHz 70mOhm 1.8nH
INDUCTOR, 1.8NH, 5%, 12GHZ, RF, SMD
AS6081 Certified Vendor, 1 Year Warranty
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0018uH 5% 250MHz 54Q-Factor Ceramic 1.04A 0.07Ohm DCR 0402 Automotive T/R / Kit Contents for C328A 0402CS Chip Inductors 23 values, 20 of each
INDUCTOR, RF, 1.8NH, 5%, 12GHZ, SMD; Product Range:AEC-Q200 0402CS Series; Inductance:1.8nH; Inductance Tolerance: 5%; High Frequency Inductor Case:0402 [1005 Metric]; Self Resonant Frequency Min:12GHz; DC Resistance Max:0.07ohm; DC;RoHS Compliant: Yes