Broadcom HCPL-M600-500E
Unidirectional Optocoupler Viso=3750Vrms VF(typ)=1.5V IF=20mA SOIC5
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Broadcom HCPL-M600-500E.
Future Electronics
Datasheet11 páginas16 anos atrás
Newark
Jameco
iiiC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-47.37%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
SnapEDA
Pegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Peças alternativas
Esta peça
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
SO
SOIC
Number of Pins
5
Number of Channels
1
Isolation Voltage
3750 Vrms
3750 Vrms
Current Transfer Ratio
Rise Time
24 ns
24 ns
Fall Time
10 ns
10 ns
Output Voltage
5.5 V
Output Current
50 mA
50 mA
Forward Voltage
1.75 V
1.7 V
Forward Current
20 mA
20 mA
Peças relacionadas
Optocoupler Logic-Out Open Collector DC-IN 1-CH 5-Pin SO T/R
ToshibaTLP118(E
Logic IC Output Optocoupler, 1-Channel, 1-Element, 3750V Isolation
ToshibaTLP109(E
Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor With Base DC-OUT 5-Pin 11-4L1
Descrições
Descrições de Broadcom HCPL-M600-500E fornecidas pelos seus distribuidores.
Optocoupler Logic-Out Open Collector DC-IN 1-CH 5-Pin SOIC T/R / OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 5SO
Logic IC Output Optocoupler, 1-Channel, 1-Element, 3750V Isolation, 10MBps
Optocoupler, Digital Output, 1 Channel, 3.75 kV, 10 Mbaud, SOP, 5 Pins
OPTOCOUPLER, DIGITAL, 3.75KV, SOP-5; No. of Channels: 1 Channel; Isolation Voltage: 3.75kV; Data Rate: 10Mbaud; Optocoupler Case Style: SOP; No. of Pins: 5Pins; Product Range: -; SVHC: No SVHC (12-Jan-2017); No. of Channels: 1Ch
Optocoupler; No. of Channels:1; Isolation Voltage:3750Vrms; Optocoupler Output Type:Logic Gate; Input Current Max:15mA; Output Voltage Max:5.5V; Package/Case:5-SOIC; Common Mode Ratio:10K; Common Mode Voltage Vcm:10V ;RoHS Compliant: Yes