Broadcom HCPL-2200-300E
Optocoupler Logic-Out Three State DC-IN 1-CH 8-Pin PDIP SMD Tube
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Broadcom HCPL-2200-300E.
element14 APAC
Datasheet13 páginas18 anos atrás
Farnell
Tendência de 3 meses:
+21.89%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
SnapEDA
Pegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Case/Package
SMD/SMT
SMD/SMT
Number of Pins
8
Number of Channels
1
Isolation Voltage
3750 Vrms
3750 Vrms
Current Transfer Ratio
Rise Time
55 ns
55 ns
Fall Time
15 ns
15 ns
Output Voltage
20 V
20 V
Output Current
25 mA
25 mA
Forward Voltage
1.7 V
1.7 V
Forward Current
5 mA
5 mA
Cadeia de suprimentos
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.80.00
Introduction Date1996-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Lite-OnLTV-3120S
Logic IC Output Optocoupler, 1-Channel, 1-Element, 5000V Isolation
California Eastern LaboratoriesPS9505L3-E3-AX
PS9305 Series Single Ch 30 V 5 kVrms 2.5 A IGBT Photocoupler - SDIP-8
Optocoupler Logic-Out Open Drain DC-IN 1-CH 8-Pin PDIP SMD T/R
Lite-On6N137S-TA1
Optocoupler Logic-Out Open Collector DC-IN 1-CH 8-Pin DIP SMD T/R
Optocoupler Logic-Out Open Collector DC-IN 1-CH 8-Pin PDIP SMD T/R
Optocoupler DC-IN 1-CH Linear Photovoltaic DC-OUT 8-Pin PDIP-8A SMD T/R
Descrições
Descrições de Broadcom HCPL-2200-300E fornecidas pelos seus distribuidores.
Logic IC Output Optocoupler, 1-Channel, 1-Element, 3750V Isolation, 2.5MBps
Optocoupler; No. of Channels:1; Isolation Voltage:3750Vrms; Optocoupler Output Type:Logic Gate; Input Current Max:5mA; Output Voltage Max:20V; Package/Case:8-SOIC; Common Mode Ratio:2.5k; Data Rate Max:5Mbps; Forward Current:1.6mA ;RoHS Compliant: Yes
OPTOCOUPLER, SMD, SCHIMITT TRIGGER; No. of Channels:1; Isolation Voltage:3.75kV; Optocoupler Output Type:Logic Gate; Input Current:5mA; Output Voltage:20V; Opto Case Style:SMD; No. of Pins:8; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Approval Bodies:CSA, IEC / EN / DIN EN 60747-5-2; Approval Category:UL Recognised; CMR:1000V/µs; External Depth:6.35mm; External Length / Height:3.56mm; External Width:9.65mm; Fall Time tf:15ns; Lead Spacing:2.54mm; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; Output Type:Logic Gate; Power Dissipation Pd:210mW; Power Dissipation Pd:210mW; Propagation Time H-L:28ns; Propagation Time L-H:25ns; Rise Time:55ns; Row Pitch:7.62mm; Supply Voltage Max:20VDC; Supply Voltage Min:4.5VDC; Termination Type:SMD; Withstand Voltage:3750VAC