Bourns SRU5018-1R5Y
SRU5018 Series Shielded Wirewound SMD Inductor W/ Ferrite Core, 1.5 Uh +/-30% Q: 9
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns SRU5018-1R5Y.
IHS
Datasheet3 páginas7 anos atrás
element14 APAC
Master Electronics
Newark
element14
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 3A 0.04Ohm DCR T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 3.1A 0.032Ohm DCR 1515 T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 13Q-Factor Ferrite 3.2A 0.031Ohm DCR 2020 T/R
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 3A 0.0288Ohm DCR 2020 T/R
TAIYO YUDENNRS5020T1R5NMGJ
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 3.2A 0.0312Ohm DCR T/R
Descrições
Descrições de Bourns SRU5018-1R5Y fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 1.5uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2121
Power Inductor; Series:SRU5018; Inductan; Available until stocks are exhausted
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 2.5A 0.0155Ohm DCR Automotive T/R
CHOKE, POWER, SHIELDED, 1.5UH; Inductance: 1.5µH; Inductance Tolerance: ± 30%; DC Resistance Max: 0.0155ohm; Q Factor: 9; Self Resonant Frequency: 160MHz; Q Test Frequency: 7.96MHz; Core Material: Ferrite DR/RI; Inductor Case S
Inductor, Shielded, 1.5Uh, 2.4A, Smd; Inductance:1.5Μh; Rms Current (Irms):2.5A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):2.4A; Product Range:Sru5018 Series; Dc Resistance Max:0.0155Ohm; Inductance Tolerance:± 30% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU5018-1R5Y