Bourns SRU1048A-330Y
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 2.1A 0.084Ohm DCR Automotive T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns SRU1048A-330Y.
IHS
Datasheet3 páginas5 anos atrás
Master Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-2.72%
Peças alternativas
Esta peça
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
46,487
Authorized Distributors
6
Inductance
33 µH
33 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
2.1 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
84 mΩ
84 mΩ
Q Factor
24
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Introduction Date2013-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 2.2A 0.105Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 2.1A 0.084Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 1.8A 0.086Ohm DCR T/R
Descrições
Descrições de Bourns SRU1048A-330Y fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 33uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
INDUCTOR, 33UH, 1.7A, 30%, POWER; Inductance: 33µH; RMS Current (Irms): 2.1A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 1.7A; Product Range: SRU1048A Series; Power Inductor Case: 10mm x 10mm x 4.8mm; DC Resis