Bourns SRR1240-102K
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 10% 100KHz 16Q-Factor Ferrite 0.42A 3Ohm DCR T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns SRR1240-102K.
IHS
Datasheet3 páginas7 anos atrás
element14 APAC
Farnell
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-6.04%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
SímboloPegada
Baixar
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-01-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Inductor Power Unshielded Wirewound 1000uH 10% 100KHz 41Q-Factor Ferrite 0.46A 2.35Ohm DCR T/R
Fixed Inductor Radial, Vertical Cylinder 1mH ±10% 510mA 2.9Ω 1.3MHz 20@252kHz
Inductor Power Wirewound 1000uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.51A 2.9Ohm DCR RDL Bag
Ind 1000.00 Uh 0.530 A 1700.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-08-102K
Inductor Power Unshielded Wirewound 1000uH 10% 1KHz Ferrite 0.4A 2.3Ohm DCR AXL Bag
Wurth Elektronik744772102
Power Choke Unshielded Wirewound 1000uH 5% 1KHz Ferrite 0.41A 1.84Ohm DCR RDL Tray
Descrições
Descrições de Bourns SRR1240-102K fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 1000uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Fixed Inductor Nonstandard 1mH ±10% 420mA 3Ω 2.8MHz 16@252KHz
Inductor; Core Material:Ferrite DR/RI; DC Current Rating:0.4Arms; DC Resistance Max:3ohm; Inductance:1000µH; Inductance Tolerance:±10%; Inductor Type:Power; Package/Case:; Q Factor:16; Self Resonant Frequency:0.4MHz; Series: ;RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 1MH, 10%, 0.42A, SMD; Product Range:BOURNS - SRR1240 Series; Inductance:1mH; Inductance Tolerance:± 10%; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:3ohm; RMS Current (Irms):420mA; Saturation Current (Isat):400mA; Case Dimensions:12.5mm x 12.5mm x 4mm; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013); Core Material:Ferrite DR/RI; DC Current Rating:400mA; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; Q Factor:16; Q Test Frequency:252kHz; Self Resonant Frequency Min:400kHz