Bourns SDR0603-150ML
General Purpose Inductor, 15uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2323
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns SDR0603-150ML.
Farnell
Datasheet3 páginas7 anos atrás
element14
_legacy Avnet
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-0.09%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Ind Power Wirewound 15uH 20% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1.05A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 1KHz 18Q-Factor Ferrite 1.1A 0.13Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 1KHz 16Q-Factor Ferrite 0.9A 0.18Ohm DCR T/R
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 1.2A 0.2244Ohm DCR 2020 T/R
TAIYO YUDENNRS5020T150MMGJ
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 1.2A 0.198Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENLK1608150M-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 15uH 20% 1MHz 20Q-Factor Ferrite 0.001A 1.5Ohm DCR 0603 T/R
Descrições
Descrições de Bourns SDR0603-150ML fornecidas pelos seus distribuidores.
Inductor Power Unshielded Wirewound 15uH 20% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 0.93A 0.18Ohm DCR Automotive T/R
INDUCTOR, SMD 5.8MM D MAX, POWER, Q REF 22, TEST 2.52MHZ, +/-15%, 15UH
Inductor, Un-Shielded, 15Uh, 1.1A, Smd, Full Reel; Inductance:15Μh; Rms Current (Irms):930Ma; Inductor Construction:Unshielded; Saturation Current (Isat):1.1A; Product Range:Sdr0603 Series; Dc Resistance Max:0.18Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR0603-150ML
INDUCTOR, 15UH, 20%, 0.93A, SMD; Inductance: 15µH; RMS Current (Irms): 930mA; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 1.1A; Product Range: SDR0603 Series; Power Inductor Case: 5.8mm x 5.8mm x 3.9mm; DC Resistance Max: 0.18ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Q Factor: 22; Q Test Frequency: 2.52MHz; Self Resonant Frequency Min: 28MHz