Bourns SDR0403-560KL
Inductor Power Unshielded Wirewound 56uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.5A 0.94Ohm DCR T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns SDR0403-560KL.
IHS
Datasheet3 páginas7 anos atrás
Master Electronics
Upverter
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+96.18%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
EE Concierge
SímboloPegada
SnapEDA
3DBaixar
TraceParts
Ultra Librarian
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2323
Inductor Power Unshielded Wirewound 56uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1.15A 0.19Ohm DCR T/R
Inductor Power Wirewound 56uH 10% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 0.39A 0.8Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Ind Power Unshielded Wirewound 56uH 10% 2.52MHz 34Q-Factor Ferrite 600mA RDL Box
Inductor Power Unshielded Wirewound 56uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor Ferrite 310mA 1Ohm DCR 2220 Blister T/R
Descrições
Descrições de Bourns SDR0403-560KL fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1816
WIREWOUND SMD INDUCTOR W/ FERRITECORE,56 UH +/-10%WIREWOUND 500MA IDC
Surface Mount Power Inductor, Sdr0403 Series, 56 H, 10%, Unshielded, 0.94 Ohm, 500 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR0403-560KL
INDUCTOR, 56UH, 10%, 0.5A, SMD; Inductance: 56µH; RMS Current (Irms): 500mA; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 740mA; Product Range: SDR0403 Series; Power Inductor Case: 4.5mm x 4mm x 3.2mm; DC Resi