Bourns SDR0302-680KL
Inductor Power Unshielded Wirewound 68uH 10% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 0.3A 1.85Ohm DCR T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns SDR0302-680KL.
Newark
Datasheet3 páginas7 anos atrás
element14 APAC
Electro Sonic
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-6.97%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Peças relacionadas
TAIYO YUDENCB2518T680K
Inductor Power Chip Wirewound 68uH 10% 2.52MHz Ferrite 0.31A 1.95Ohm DCR 1007 T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 68uH 10% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 0.38A 0.9Ohm DCR T/R
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 68uH 10% 1MHz Ferrite 0.22A 1.7Ohm DCR 1812 T/R
TAIYO YUDENBRL3225T680K
Inductor Power Chip Wirewound 68uH 10% 100KHz Ferrite 0.3A 1.68Ohm DCR 1210 T/R
Inductor Power Molded/Unshielded Wirewound 68uH 10% 100KHz 0.22A 1.92Ohm DCR 1812 T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 68uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor Ferrite 220mA 2.6Ohm DCR 1812 T/R
Descrições
Descrições de Bourns SDR0302-680KL fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 68uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1211
1KHz 14MHz 320mA 300mA 24@2.52MHz 68¦ÌH 1.85¦¸ ¡À10% SMD,2.8X3MM , 3mm*2.8mm*2.8mm
IND PWR 68UH 10% 1KHZ 24 FERRITE
FIXED IND 68UH 300MA 1.85OHM SMD
300mA 68uH ±10% 320mA SMD,2.8x3mm Power Inductors ROHS
MAGNETICS - NON-SHIELDED POWER INDUCT-LF
INDUCTOR POWER 68UH 0.30A 0302
INDUCTOR, 68UH, 10%, 0.3A, SMD; Product Range:BOURNS - SDR0302 Series; Inductance:68µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:1.85ohm; Q Factor:24; DC Current Rating:300mA; Self Resonant Frequency Min:14MHz; Q Test Frequency:2.52MHz; Inductor Case Style:SMD; Core Material:Ferrite DR; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013)