Bourns PM2110-471K-RC
Ind High Current Wirewound 470uH 10% 1KHz Iron 2.6A Box
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns PM2110-471K-RC.
IHS
Datasheet3 páginas7 anos atrás
Farnell
Tendência de 3 meses:
-22.23%
Introduction Date2000-10-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Peças relacionadas
Inductor Power Toroid 470uH 10% 1KHz Iron 3.3A 0.119Ohm DCR Box
Inductor Power Unshielded Wirewound 470uH 10% 1KHz 60Q-Factor Ferrite 0.45A 1.7Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 470uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.34A 1.96Ohm DCR T/R
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 470uH 10% 1KHz Ferrite 0.06A 24.7Ohm DCR 1210 T/R
General Purpose Inductor, 470uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 470uH 10% 1KHz Ferrite 0.09A 8.5Ohm DCR 1812 T/R
Descrições
Descrições de Bourns PM2110-471K-RC fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 470uH, 10%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 1210
POWER INDUCTOR, 470UH, 2.6A, 10%; Induct; POWER INDUCTOR, 470UH, 2.6A, 10%; Inductance:470µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:0.133ohm; DC Current Rating:2.6A; Core Material:Iron; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; Current Rating:2.6A
Power Inductor, 470Uh, 2.6A, 10%; Rango De Producto:Serie Pm2110; Inductancia:470Μh; Inductancia, Tolerancia:± 10%; Resistencia Dc Máx.:0.133Ohm; Corriente Rms (Irms):2.6A; Cubierta Del Inductor Toroidal:30.5Mm X 25.4Mm X 14.48Mm |Bourns Jw Miller PM2110-471K-RC