Bourns PM1608S-472M-RC
Ind Power Shielded Bobbin Core 4.7mH 20% 100KHz 50Q-Factor Ferrite 60mA T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns PM1608S-472M-RC.
IHS
Datasheet2 páginas8 anos atrás
_legacy Avnet
Peças alternativas
Esta peça
Stock
10,235
Authorized Distributors
5
Inductance
4.7 mH
4.7 mH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
60 mA
60 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
13.9 Ω
13.9 Ω
Q Factor
50
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Introduction Date2001-06-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Peças relacionadas
Inductor Power Shielded Wirewound 4700uH 20% 100KHz 50Q-Factor Ferrite 0.06A 13.9Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4700uH 20% 100KHz 0.06A 13.9Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4700uH 20% 100KHz 50Q-Factor Ferrite 0.021A 13.9Ohm DCR T/R
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 4700uH 20% 10KHz Ferrite 0.07A 27.3Ohm DCR 2525 T/R
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 4700uH 20% 10KHz Ferrite 0.07A 61.04Ohm DCR 2220 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4700uH 15% 1KHz 100Q-Factor Ferrite 0.1A 19Ohm DCR T/R
Descrições
Descrições de Bourns PM1608S-472M-RC fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 4700uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2617
Ind6.6X4.4X3Mm,4700Uh20%0.06A,shdsmd /Tape & Reel - 7" Reel Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM1608S-472M-RC
60mA 4.7mH ±20% Power Inductors ROHS