Bourns PM0603-6N8J-RC
Inductor RF Wirewound 0.0068uH 5% 250MHz 25Q-Factor Alumina 0.7A 0.11Ohm DCR 0603 T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns PM0603-6N8J-RC.
IHS
Datasheet2 páginas7 anos atrás
Electro Sonic
Arrow Electronics
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
49,364
Authorized Distributors
5
Inductance
6.8 nH
6.8 nH
6.8 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
700 mA
700 mA
700 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
110 mΩ
95 mΩ
95 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
250 MHz
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Inductor Chip Wirewound 6.8nH 5% 250MHz 25Q-Factor Alumina 700mA 110mOhm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Inductor RF Wirewound 0.0068uH 5% 250MHz 29Q-Factor Ceramic 0.7A 0.095Ohm DCR 0603 T/R
Wirewound Inductor, 6.8 nH, 0.11 ohm, 5 GHz, 600 mA, 0805 [2012 Metric], AISC-0805 Series
Inductor RF Wirewound 0.0062uH 5% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 0.76A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
Inductor Chip Wirewound 6.8nH 5% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 680mA 83mOhm DCR 0402 T/R
Descrições
Descrições de Bourns PM0603-6N8J-RC fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 5%, 1 Element, Alumina-Core, SMD, 0603
Ind1.65X1.05X1Mm,6.8Uh5%0.7A,non-Shdsmd /Tape & Reel - 7" Reel Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM0603-6N8J-RC
700mA 6.8nH ±5% 0603 Power Inductors ROHS