Bourns CRM1206-FX-1R00ELF
Res Current Sense Thick Film 1206 1 Ohm 1% 1/2W ±100ppm/°C Molded T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns CRM1206-FX-1R00ELF.
Master Electronics
Datasheet5 páginas3 anos atrás
Newark
Electro Sonic
Burklin Elektronik
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+29.22%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2014-09-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Peças relacionadas
Res Thick Film 1206 1 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
RCG Series 1206 1 Ohm 0.25 W ±1 % ±100 ppm/°C Surface Mount Thick Film Resistor
Res Thick Film 1206 1 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
250mW Thick Film Resistors 300V ±1% ±100ppm/℃ 1Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 1 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-101RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Descrições
Descrições de Bourns CRM1206-FX-1R00ELF fornecidas pelos seus distribuidores.
Avnet Japan
Res Thick Film 1206 1 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
CRM1206 FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1Ohm 0.5W 1/2W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 1ohm, 0.675V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Current Sense Res, 1R, 1%, 500 Mw, 1206; Resistance:1Ohm; Product Range:Crm Series; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CRM1206-FX-1R00ELF
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 1 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 150 / Power Rating mW = 500 / Body Length mm = 3.2 / Voltage Rating - DC V = 200 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.6 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 1206