Bourns CR1206-JW-103ELF
SMD Chip Resistor, 10 kOhm, ± 5%, 250 mW, 1206 [3216 Metric], Thick Film, General Purpose
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns CR1206-JW-103ELF.
Datasheet9 páginas4 anos atrás
element14 APAC
Electro Sonic
Farnell
X-ON
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+93.69%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
SnapEDA
SímboloPegada
3DBaixar
Ultra Librarian
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
10 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
Peças relacionadas
Res Thick Film 1206 10K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 10K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8GEYJ103V
Res Thick Film 1206 10K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 10kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 11K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrições
Descrições de Bourns CR1206-JW-103ELF fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Thick Film 1206 10K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res General Purpose Thick Film 1206 10k Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 10 kΩ, 0.25 W, ±5 %, CR1206-JW-103ELF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 10000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CR1206 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 10kOhm ±200ppm/C
CR1206 SMD THICK FILM RESISTOR,10K 5%
SMD Resistor 1206 10KΩ ±5% 1/4W ±200ppm/℃
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 10 / Tolerance (±) % = 5 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 250 / Body Length mm = 3.1 / Voltage Rating - DC V = 200 / Temperature Coefficient = 200 ppm/°C / Termination Type = Soldering Pads / Body Height mm = 0.55 / Body Width mm = 1.55 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 1206