Bourns CR0805-JW-202ELF
Res Thick Film 0805 2K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns CR0805-JW-202ELF.
ODG (Origin Data Global)
Datasheet9 páginas4 anos atrás
IHS
Burklin Elektronik
Newark
Tendência de 3 meses:
-7.73%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
3DBaixar
Ultra Librarian
Baixar
Resistance
2 kΩ
2 kΩ
2 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Peças relacionadas
Res Thick Film 0805 2K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6GEYJ202V
Res Thick Film 0805 2K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 2kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 2.2K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 1.8K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6GEYJ222V
Res Thick Film 0805 2.2K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descrições
Descrições de Bourns CR0805-JW-202ELF fornecidas pelos seus distribuidores.
Avnet Japan
Res Thick Film 0805 2K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 2000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR CR0805 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 2kOhm ±200ppm/C
Resistor, Thick Film, 2K, 0.125W, 5%; Resistance:2Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Cr Seriesrohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR0805-JW-202ELF
RES, 2K, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 2kohm; Product Range: CR Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)