Bourns CR0805-FX-2200ELF
Res Thick Film 0805 220 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns CR0805-FX-2200ELF.
Burklin Elektronik
Arrow.cn
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+2.01%
3DBaixar
SnapEDA
SímboloPegada
Baixar
Resistance
220 Ω
220 Ω
220 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupRC0805FR-07220RL
125Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 220 0805 Chip Resistor Surface Mount Rohs
Res Thick Film 0805 220 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-13220RL
RC Series 0805 0.125 W 220 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 220ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 0805 Case 220 Ohms 1% Tolerance 100 PPM
Res General Purpose Thick Film 0805 240 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded T/R
Descrições
Descrições de Bourns CR0805-FX-2200ELF fornecidas pelos seus distribuidores.
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 220 Ω, 0.125 W, ±1 %, CR0805-FX-2200ELF
RES SMD 220 OHM 1% 1/8W 0805 / 220 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thick Film
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR CR0805 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 220Ohm ±100ppm/C
RES, 220R, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM;
Res, 220R, 1%, 0.125W, Thick Film, 0805; Resistance:220Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:150Vrohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR0805-FX-2200ELF