Bourns CR0603-FX-51R0ELF
Res Thick Film 0603 51 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns CR0603-FX-51R0ELF.
JRH Electronics
Datasheet9 páginas4 anos atrás
IHS
Newark
Electro Sonic
X-ON
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-34.97%
Resistance
51 Ω
51 Ω
51 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupRC0603FR-0751RL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 51Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603FR-0751RL
Res Thick Film 0603 51 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603FR-1351RL
Res Thick Film 0603 51 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 47 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 49.9 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 47.5ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Descrições
Descrições de Bourns CR0603-FX-51R0ELF fornecidas pelos seus distribuidores.
Avnet Japan
CR0603 FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 51Ohm 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 51ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Resistor,Ruthenium Oxide,51Ohms,50Wv,1+/-% Tol,-100,100Ppm-Tc,0603-Case
RES, 51R, 1%, 0.1W, THICK FILM, 0603; Resistance:51ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100mW; Resistor Case / Package:0603 ^1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Ra
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 51 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 100 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 75 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/C / Termination Type = Soldering Pads / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 0603