Bourns CR0603-FX-5102ELF
Res Thick Film 0603 51K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns CR0603-FX-5102ELF.
JRH Electronics
Electro Sonic
Burklin Elektronik
Arrow.cn
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-25.39%
Resistance
51 kΩ
51 kΩ
51 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
Peças relacionadas
Res Thick Film 0603 47K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 51.1K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 49.9K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 47K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 51K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descrições
Descrições de Bourns CR0603-FX-5102ELF fornecidas pelos seus distribuidores.
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 51 kΩ, 0.1 W, ±1 %, CR0603-FX-5102ELF
Res, 51K, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR0603-FX-5102ELF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 51000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR CR0603 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 51kOhm ±100ppm/C
Resistor,51k ohm,1%,100mW,0603
Thick Film Resistors - SMD 51K ohm 1%
RES, 51K, 1%, 0.1W, THICK FILM, 0603; Resistance:51kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100mW; Resistor Case / Package:0603 ^1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage R
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 51 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 100 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 75 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.55 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 0603