Bourns CR0603-FX-2700ELF
Res Thick Film 0603 270 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns CR0603-FX-2700ELF.
JRH Electronics
Datasheet9 páginas4 anos atrás
IHS
Burklin Elektronik
Electro Sonic
Arrow.cn
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+22.63%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
SnapEDA
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Resistance
270 Ω
270 Ω
270 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Peças relacionadas
Yageo GroupRC0603FR-07270RL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 270Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 270 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603FR-13270RL
Res Thick Film 0603 270 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0603FR-07270RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 270ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ3EKF2700V
Res Thick Film 0603 270 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descrições
Descrições de Bourns CR0603-FX-2700ELF fornecidas pelos seus distribuidores.
Avnet Japan
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 270Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 270 Ω, 0.1 W, ±1 %, CR0603-FX-2700ELF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 270ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) 0603 CR0603 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 270Ohms ±100ppm/C
Res, 270R, 1%, 0603, Thick Film; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistance:270Ohm; Product Range:Cr Series; Voltage Rating:50V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:100Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Temperaturerohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR0603-FX-2700ELF
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 270 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 100 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 75 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.55 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 0603