Bourns CR0603-FX-2492ELF
Res Thick Film 0603 24.9K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns CR0603-FX-2492ELF.
Datasheet9 páginas4 anos atrás
Burklin Elektronik
Electro Sonic
Arrow.cn
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+4.06%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
SnapEDA
SímboloPegada
Baixar
Ultra Librarian
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Resistance
24.9 kΩ
24.9 kΩ
24.9 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Res Thick Film 0603 24.9K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 24.9K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupAC0603FR-0724K9L
Yageo GroupRC0603FR-0724K9L
Res Thick Film 0603 24.9K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0603FR-0726K7L
Res Thick Film 0603 26.7K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Descrições
Descrições de Bourns CR0603-FX-2492ELF fornecidas pelos seus distribuidores.
Avnet Japan
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 24.9kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 24.9 kΩ, 0.1 W, ±1 %, CR0603-FX-2492ELF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 24900ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
SMD Resistor 0603 24.9KΩ ±1% 1/10W ±100ppm/℃
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR CR0603 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 24.9kOhm ±100ppm/C
RES, 24K9, 1%, 0.1W, THICK FILM, 0603; Resistance:24.9kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100mW; Resistor Case / Package:0603 ^1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltag
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 24.9 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 100 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 75 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/C / Termination Type = Soldering Pads / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 0603