Bourns 9250A-104-TR-RC
General Purpose Inductor, 100uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns 9250A-104-TR-RC.
IHS
Datasheet3 páginas6 anos atrás
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-100%
Peças alternativas
Esta peça
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
18,264
Authorized Distributors
5
Inductance
100 µH
100 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
160 mA
160 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
3.12 Ω
3.12 Ω
Q Factor
50
Test Frequency
2.5 MHz
2.5 MHz
Cadeia de suprimentos
Country of OriginVietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2008-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrições
Descrições de Bourns 9250A-104-TR-RC fornecidas pelos seus distribuidores.
Choke, Axial Molded /Tape & Reel - 13" Reel Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 9250A-104-TR-RC
RF Choke Shielded/Molded Wirewound 100uH 10% 2.5MHz 50Q-Factor Ferrite 0.16A 3.12Ohm DCR AXL T/R
FIXED IND 100UH 160MA 3.12OHM TH
100uH Color Circle Coils Inductor ±10% 120mA 50@2.5MHz Plugin,D4.1xL10.4mm Color Ring Inductors / Through Hole Inductors ROHS