Bourns 4610X-102-473LF
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C ISOL Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns 4610X-102-473LF.
IHS
Datasheet3 páginas5 anos atrás
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-4.25%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.50
Introduction Date1999-05-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Peças relacionadas
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 1W ±100ppm/°C ISOL Conformal 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 3/4W ±100ppm/°C BUS Conformal 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 3/4W ±100ppm/°C ISOL Conformal 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77061473P
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 0.8W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77081473P
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 1.1W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Cermet NET 47K Ohm 2% 4/5W 100ppm/C ISOL Conformal 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
Descrições
Descrições de Bourns 4610X-102-473LF fornecidas pelos seus distribuidores.
Avnet Japan
10-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.998Lx0.098W 25.35mmx2.49mm 1.25W 47kOhm ±100ppm/C
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1.25W, 47000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
5 ±2% 47kΩ 300mW ±100ppm/℃ SIP-10-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
RESISTOR, THKFILM, CONF SIP, REST 47 KILOHMS, 2%,100V,1.25W@70DEGC, ISOLATED
Resistance:47Kohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Elements:5Elements; Resistor Case Style:Sip; No. Of Pins:10Pins; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Element:300Mw; Product Range:4600X Series Rohs Compliant: Yes |Bourns 4610X-102-473LF.