Bourns 4608X-101-122LF
Res Thick Film NET 1.2K Ohm 2% 1W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns 4608X-101-122LF.
Newark
Datasheet3 páginas5 anos atrás
Datasheet2 páginas16 anos atrás
Tendência de 3 meses:
-27.13%
Introduction Date1999-05-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Peças relacionadas
Resistor, 1.2 Kilohms, 0.75 W, 2 %, 100 V (Max.), 100 ppm/ DegC | Bourns 4606X-101-122LF
Res Thick Film NET 1.2K Ohm 2% 1.13W ±100ppm/°C BUS Conformal 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 1.2K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Descrições
Descrições de Bourns 4608X-101-122LF fornecidas pelos seus distribuidores.
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 1W, 1200ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8010
RES THKFLM NET 1.2K OHM 2% 1W 100PPM/ C BUS 8SIP PIN TH
RES THICK FILM NTWK 1.2K OHM 2% 8-PIN SIP
1.2K¦¸ ¡À2% ¡À100ppm/¡æ 200mW SIP-8 20.27mm*2.49mm*5.08mm
RESISTOR, 1.2K OHMS, 1 W, 2 %, 100 V (MAX.)
Resistance:1.2Kohm; Network Circuit Type:Bussed; No. Of Elements:7Elements; Resistor Case Style:Sip; No. Of Pins:8Pins; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Element:200Mw; Product Range:4600X Series Rohs Compliant: Yes |Bourns 4608X-101-122LF.