Bourns 4308R-102-331LF
Res Thick Film NET 330 Ohm 2% 1W ±100ppm/C ISOL Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns 4308R-102-331LF.
IHS
Datasheet3 páginas6 anos atrás
Newark
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-4.53%
Stock
49,612
Authorized Distributors
6
Resistance
330 Ω
330 Ω
330 Ω
Number of Resistors
4
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Per Element
300 mW
300 mW
300 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Peças relacionadas
Resistor Thick Film Net 330 Ohm 2% 1 Watt Isolated 8-Pin SIP Pin Through Hole
8-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.798Lx0.098W 20.27mmx2.49mm 1W 330Ohm ±100ppm/C
Res Thick Film NET 330 Ohm 2% 1W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Resistor Thick Film Net 330 Ohm 2% 1.25 Watt ±100ppm °C Isolated 10-Pin SIP Pin Through Hole Bulk
CTS Components77083331P
Res Thick Film NET 330 Ohm 2% 1.1W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77063331P
Res Thick Film NET 330 Ohm 2% 0.8W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Descrições
Descrições de Bourns 4308R-102-331LF fornecidas pelos seus distribuidores.
8-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4300R 0.784Lx0.085W 19.91mmx2.16mm 1W 330Ohm ±100ppm/C
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1W, 330ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 7808
Resistance:330ohm; Network Circuit Type:Isolated; No. of Resistors:4Resistors; Resistor Case / Package:SIP; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating per Resistor:300mW; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C RoHS Compliant: Yes