Bourns 4116R-2-822
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 2.25W, 8200ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole...
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns 4116R-2-822.
IHS
Datasheet2 páginas14 anos atrás
DigiKey
Stock
48,594
Resistance
8.2 kΩ
8.2 kΩ
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date1999-05-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2013-03-31
LTD Date2013-06-30
Peças relacionadas
Res Thick Film NET 8.2K Ohm 2% 2.25W ±100ppm/C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
CTS Components770101822P
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/Thick Film, 1.4W, 8200ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
8-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.798Lx0.098W 20.27mmx2.49mm 1W 8.2kOhm ±100ppm/C
PanasonicEXB-F6E822G
RES ARRAY 8.2K OHM 5RES 6SIP
Descrições
Descrições de Bourns 4116R-2-822 fornecidas pelos seus distribuidores.
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 2.25W, 8200ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8631
RES ARRAY 15 RES 8.2K OHM 16DIP
RES NET BUSSED 8.2K OHM 16-DIP
RNET - THK FILM MOLD DIP | Bourns 4116R-2-822
Resistor, Bussed Resistor Network 15, 8.2Kohm 2%, Dip; Resistance:8.2Kohm; Network Circuit Type:Bussed; No. Of Resistors:15Resistors; Resistor Case/Package:Dip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Resistor Type:Network Rohs Compliant: No |Bourns, Inc. 4116R-2-822