Bourns 4116R-1-220
8 22Ω 250mW ±250ppm/℃ DIP-16-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns 4116R-1-220.
IHS
Datasheet2 páginas14 anos atrás
Newark
DigiKey
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Peças alternativas
Esta peça
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
42,681
Authorized Distributors
6
Resistance
22 Ω
22 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
DIP
DIP
Number of Resistors
8
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.60
Introduction Date1999-05-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2013-03-31
LTD Date2013-06-30
Peças relacionadas
Res Thick Film NET 22 Ohm 1 Ohm 2W ±250ppm/C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 1.25W, 22ohm, 100V, 250ppm/Cel, Through Hole Mount, 9808
CTS Components77083220P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 22ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
CTS Components77085220/330
Array/Network Resistor, Terminator, Metal Glaze/Thick Film, 1.32W, 220ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8010
Descrições
Descrições de Bourns 4116R-1-220 fornecidas pelos seus distribuidores.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 2.25W, 22ohm, 100V, 250ppm/Cel, Through Hole Mount, 8631
RES NET ISOLATED 22 OHM 16-DIP
22¦¸ ¡À50ppm/¡æ 250mW DIP-16 21.97mm*7.62mm*4.69mm
RNET - THK FILM MOLD DIP | Bourns 4116R-1-220
Resistor, Isolated Resistor Network 8, 22 Ohm, 1 Ohm, Dip; Resistance:22Ohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:8Resistors; Resistor Case/Package:Dip; Resistance Tolerance:± 1Ohm; Voltage Rating:100V; Qualification:- Rohs Compliant: No |Bourns, Inc. 4116R-1-220