Bourns 3361P-1-202GLF
3361 - 1/4 Square SMD Trimpot Trimming Potentiometer | TRIMMER 2K OHM 0.5W GW TOP ADJ
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns 3361P-1-202GLF.
IHS
Datasheet4 páginas3 anos atrás
Newark
Electro Sonic
Farnell
TME
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-26.79%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
Stock
30,075
Resistance
2 kΩ
2 kΩ
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Trimmer, Cermet, 0.5W, 2000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2619
Cermet Not TRIMMER HORIZONTAL Trimmer Potentiometer ±10% 500mW 70C 2kOhm
TT Electronics23BR2KLFTR
Trimmer, Cermet, 0.25W, 2000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2018
3314 - 4 mm Square Trimpot Trimming Potentiometer | TRIMMER 2K OHM 0.25W GW TOP ADJ
Trimmer, Cermet, 0.25W, 2000ohm, 22.4V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2020
TT Electronics23AR2KLFTR
Descrições
Descrições de Bourns 3361P-1-202GLF fornecidas pelos seus distribuidores.
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 500mW 70C 300V
Trimmer, Cermet, 0.5W, 2000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2826
SMD Single-Turn Trimmer Potentiometers 1/4 SQ 2KOHMS 10% 0.5WATTS
Adjustable Resistors – SMD; BOURNS; 3361P-1-202GLF; Cermet, Potentiometer; 4.8768 mm; 500 mW; Surface Mount
TRIMMER, CERMET, REST 2 KILOHMS, SMD,1 TURN, PWR-RTG 0.5W
Trimpot Type:single Turn; Element Material:cermet; Adjustment Type:top Adjust; Track Resistance:2Kohm; Potentiometer Mounting:surface Mount; No. Of Turns:1Turns; Product Range:3361 Series; Power Rating:500Mw; Msl:-; Body Length:6Mm Rohs Compliant: Yes