Bourns 3299W-1-503LF
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 9000deg 500mW 70C
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns 3299W-1-503LF.
Newark
Datasheet2 páginas6 anos atrás
Burklin Elektronik
Electro Sonic
element14 APAC
Factory Futures
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+26.71%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
SnapEDA
3DBaixar
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Stock
94,628
Resistance
50 kΩ
50 kΩ
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-10-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Trimmer, Cermet, 0.5W, 50000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
Cermet Not Linear VERTICAL Trimmer Potentiometer 卤10% 500mW 70C 300V
MULTI-TURN CERMET TRIMMER Trimmer, Cermet, 0.5W, 158V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
TRIMMER; CERMET; 50K OHM; 21 TURN; 1/2W | Spectrol / Sfernice / Vishay T93YB503KT20
TT Electronics67YR50KLF
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 10% 0.5W 20(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 4.95 X 11.98mm) Pin Thru-Hole Box
Descrições
Descrições de Bourns 3299W-1-503LF fornecidas pelos seus distribuidores.
Bourns 3299W-1-503LF 3299W Cermet trimmer linear 0.5 W 50 kΩ 9° 1 pc trimmer
Trimmer, Multi Turn, Cermet, Top Adjust, 50 kohm, Through Hole, 25 Turns
Resistor Trimmer 50k Ohm 10% 1/2 Watt 25 Turn 2.29mm Pin Through Hole Tube
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 6.1 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 50Kohms Standoffs Vertical Adjust 3/8
TRIMMER, CERMET, REST 50 KILOHMS, PCB, 25 TURNS, PWR-RTG 0.5W
Resistor, Trimmer, Cermet, 25 Turn(S), 0.5 W, 50000 Ohm
±10% ±100ppm/℃ 500mW 50kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN TOP / 50 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 25.0 Turn Top Adjustment
Trimmer, 25 Turn 50K; Track Resistance:50Kohm; No. Of Turns:25Turns; Potentiometer Mounting:Through Hole; Product Range:Trimpot 3299 Series; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C; Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3299W-1-503LF