Bourns 3266Y-1-503
Trimmer, Cermet, 0.25W, 50000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns 3266Y-1-503.
IHS
Datasheet3 páginas6 anos atrás
Master Electronics
Arrow Electronics
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Stock
4,007
Authorized Distributors
6
Resistance
50 kΩ
50 kΩ
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Peças relacionadas
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 250mW 70C 300V
Cermet trimmer potentiometer, 12 turns, 50 kΩ, 0.25 W, THT, lateral, 3266X-1-503LF
TT Electronics64WR50KLF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 50000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
BournsRJ26FW503
TRIMMER, CERMET, REST 50 KILOHMS, PCB, PWR-RTG 0.25W, DIM 0.25INLX0.17INWX0.25INH
TT Electronics64XR50KLF
TT Electronics64YR50KLF
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 10% 0.25W 12(Elec)Turn 1.78mm (6.35 X 4.19 X 7.88mm) Pin Thru-Hole Tube
Descrições
Descrições de Bourns 3266Y-1-503 fornecidas pelos seus distribuidores.
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 1/4 50Kohms 10% SQ W/Standoff Sealed
±10% ±100ppm/℃ 250mW 50kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Trimmer, Potentiometer, 50Kohm 12Turn Thru Hole; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:50Kohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:12Turns; Power Rating:250Mw Rohs Compliant: No |Bourns, Inc. 3266Y-1-503