Bourns 3006P-7-104LF
Trimmer, Cermet, 0.75W, 100000ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s), 7519
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns 3006P-7-104LF.
IHS
Datasheet1 páginas9 anos atrás
Electro Sonic
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
Tendência de 3 meses:
+50.92%
SnapEDA
Pegada
Baixar
Stock
24,344
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
100 kΩ
Mount
Through Hole
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2004-10-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Peças relacionadas
Cermet trimmer potentiometer, 15 turns, 100 kΩ, 0.75 W, THT, lateral, 3006P-1-104LF
Trimmer, Cermet, 0.75W, 100000ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 5400deg 750mW 70C
Trimmer, Cermet, 0.75W, 100000ohm, 274V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.25W, 100000ohm, 158V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 13 Turn(s), 2720
Trimmer, Cermet, 0.25W, 100000ohm, 158V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 14 Turn(s)
Descrições
Descrições de Bourns 3006P-7-104LF fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 10% 0.75W 15(Elec)Turn 2.36mm (20.57 X 4.83 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Tube
Bourns 3006P-7-104LF Cermet trimmer linear 0.75 W 100 kΩ 5400° 1 pc
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 100Kohms Rectangular Transparent Housing
±10% ±100ppm/℃ 750mW 100kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Trimmer, Potentiometer, 100Kohm 15Turn Thru Hole; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Side Adjust; Track Resistance:100Kohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:15Turns; Power Rating:750Mw Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3006P-7-104LF