Bel Fuse 0697H9150-01
Fuse Subminiature Slow Blow Acting 15A 350V Radial 8.35 X 4 X 7.8mm Thermoplastic Automotive
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bel Fuse 0697H9150-01.
IHS
Datasheet4 páginas10 anos atrás
Electro Sonic
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-61.31%
Stock
9,474
Current Rating
15 A
15 A
15 A
Voltage Rating (AC)
350 V
350 V
350 V
Voltage Rating (DC)
72 V
72 V
72 V
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.10.00.40
Introduction Date2015-02-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Bel Fuse0697H9160-01
Electric Fuse, Time Lag Blow, 16A, 350VAC, 72VDC, 150A (IR), Through Hole, MICRO
Bel Fuse0697H9160-02
Electric Fuse, Time Lag Blow, 12A, 350VAC, 72VDC, 150A (IR), Through Hole, MICRO
Schurter0001.2516
Spt 5X20, 16 A, 125 Vdc, 250 Vac, Time-Lag T, Non-Resettable Fuse Rohs Compliant: Yes
Fuse Miniature Fast Acting 1.6A 250V Holder Cartridge 5 X 20mm Glass Carton
Littelfuse102079
102079 - Littelfuse FUSE CLIP 3AG AMP Size: 15
Descrições
Descrições de Bel Fuse 0697H9150-01 fornecidas pelos seus distribuidores.
Electric Fuse, Time Lag Blow, 15A, 350VAC, 72VDC, 150A (IR), Through Hole, MICRO
Fuse, PCB Leaded, 15 A, 350 VAC, 72 VDC, 0697H, Slow Blow, Radial Leaded
2-Pin Radial Fuse Rectangular Slow Blow UL Bulk Pack 15A
72V 350V 563A2S Board Mount (Cartridge Style Excluded) 15A 8.35mm*4mm*7.8mm
Bel Fuse, Internal Part #: 0697H9150-01
Plastic Body, Radial Lead, 15A, 350V AC, 100V DC, RoHS
Bel Fuse SCT
FUSE BRD MT 15A 350VAC 72VDC RAD
Fuses with Leads - Through Hole 15A 350V