Bel Fuse 0697H2500-01
Electric Fuse, Time Lag Blow, 2.5A, 350VAC, 100VDC, 100A (IR), Through Hole, MICRO
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bel Fuse 0697H2500-01.
Tendência de 3 meses:
-2.03%
Peças alternativas
Esta peça
Stock
46,989
Current Rating
2.5 A
2.5 A
Voltage Rating (AC)
350 V
350 V
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Peças relacionadas
Bel Fuse0697W3150-01
Electric Fuse, Time Lag Blow, 3.15A, 350VAC, 72VDC, 100A (IR), Through Hole, MICRO
Bel Fuse0697H3150-01
Electric Fuse, Time Lag Blow, 3.15A, 350VAC, 72VDC, 150A (IR), Through Hole, MICRO
Littelfuse0229003.MXP
Fuse Subminiature Slow Blow Acting 3A 250V Holder Cartridge 5 X 15mm Glass Bulk CE/CSA/PSE/UL
Bel Fuse0697W3150-02
Littelfuse0229002.MXP
Fuse Cartridge Slow Blow Acting 2A 250V Holder Cartridge 5 X 15mm Glass Bulk CE/CSA/PSE/UKCA/UL
Descrições
Descrições de Bel Fuse 0697H2500-01 fornecidas pelos seus distribuidores.
Fuse, PCB Leaded, 2.5 A, 350 VAC, 100 VDC, 0697H, Slow Blow, Radial Leaded
2-Pin Radial Fuse Rectangular Slow Blow UL Bulk Pack 2.5A
100V 350V 35A2S Board Mount (Cartridge Style Excluded) 2.5A 8.35mm*4mm*7.8mm
Plastic Body, Radial Lead, 2.5A, 350V AC, 100V DC, RoHS
Bel Fuse SCT
FUSE BRD MNT 2.5A 350VAC 100VDC
Fuses with Leads - Through Hole 2.5A 350V