APEM Q16P1BXXG24E
APEM Q16P1BXXG24E 16mm LED Panel Indicator Green 24V DC Prom Black Chrome Bezel
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para APEM Q16P1BXXG24E.
IHS
Datasheet8 páginas6 anos atrás
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+24.56%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 5mcd Automotive 2-Pin
Illuminated Pushbutton Switches Illuminated Power SPST 16A 250V
LED signal light, 24 V (DC), green, 60 mcd, Mounting Ø 16 mm, pitch 1.25 mm, LED number: 1
Altech2AF3
Push Button Switch Operator 22mm Green Flush Non-Illuminated
Switch Push Button OFF ON DPST Rectangular Button 15A 250VAC Panel Mount Quick Connect
Descrições
Descrições de APEM Q16P1BXXG24E fornecidas pelos seus distribuidores.
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 40mcd 2-Pin
LED INDICATOR SEALED 16MM METAL PROMINENT BLK CHROME FIXED GREEN 24VDC SOLDER
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 60 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 16 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Green