APEM Q16F1BXXG24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 5mcd Automotive 2-Pin
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para APEM Q16F1BXXG24E.
IHS
Datasheet8 páginas6 anos atrás
Master Electronics
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-3.13%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 40mcd Automotive 2-Pin
Illuminated Pushbutton Switches Illuminated Power SPST 16A 250V
Altech2AF3
Push Button Switch Operator 22mm Green Flush Non-Illuminated
Switch Push Button OFF ON DPST Rectangular Button 15A 250VAC Panel Mount Quick Connect
Pushbutton Switch, DPST, Off-on, Latched, Quick Connect Terminal, Panel Mount
NKK SwitchesLB02KW01-5F-JF
ACCESSORY, INDICATOR, ROUND, BLACK HOUSING, GREEN LED,2V, CLEAR CAP/GREEN FILTER, QC
Descrições
Descrições de APEM Q16F1BXXG24E fornecidas pelos seus distribuidores.
APEM Q16F1BXXG24E 16mm LED Panel Indicator Green 24V DC Flush Black Chrome Bezel
Panel Mount Indicator, Led, 16Mm, Green, 2.2V; Led Color:Green; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:16Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:5Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q16F1BXXG24E
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 5 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 16 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Green