Analog Devices AD9057BRSZ-40
Analog to Digital Converter Single Flash 40m SPS 8-Bit Parallel 20-Pin SSOP
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Analog Devices AD9057BRSZ-40.
HQonline
Datasheet12 páginas23 anos atrás
Analog Devices
Augswan
element14 APAC
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-30.12%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
EE Concierge
SímboloPegada
SnapEDA
Pegada
3DBaixar
Ultra Librarian
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
SSOP
SSOP
Number of Pins
20
Number of Bits
8
Sampling Rate
40 Msps
40 Msps
Polarity
Bipolar, Unipolar
Interface
Parallel
Parallel
Integral Nonlinearity (INL)
2 LSB
Differential Nonlinearity
2 LSB
Number of A/D Converters
1
Min Supply Voltage
4.75 V
Max Supply Voltage
5.25 V
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Peças relacionadas
Texas InstrumentsADS830E
8-Bit, 60-MSPS Analog-to-Digital Converter (ADC) 20-SSOP -40 to 85
Texas InstrumentsADS830E/2K5
Texas InstrumentsADS830EG4
8-Bit, 60 MSPS ADC SE/Diff Inputs, Int/Ext eferences and Programmble Input ange 20-SSOP -40 to 85
Analog DevicesAD9283BRSZ-50
1-Channel Single ADC Pipelined 50Msps 8-bit Parallel 20-Pin SSOP Tube
Analog DevicesAD9283BRSZ-RL50
1-Channel Single ADC Pipelined 50Msps 8-bit Parallel 20-Pin SSOP T/R
Analog DevicesAD9283BRS-50
ADC Single Pipelined 50MSPS 8-Bit Parallel 20-Pin SSOP
Descrições
Descrições de Analog Devices AD9057BRSZ-40 fornecidas pelos seus distribuidores.
8-Bit, 40/60/80 MSPS A/D Converter
8Bit 5V 40MHz Parallel SSOP-20-208mil Analog To Digital Converters (ADCs) ROHS
20-SSOP (0.209 5.30mm Width) AD9057 PRODUCTION (Last Updated: 1month ago) Tube analog digital converter 1.75mm 36mA 40Msps 192mW
Adc, 8-Bit, 40Msps, Ssop-20; Resolution (Bits):8Bit; Sampling Rate:40Msps; Input Channel Type:Single Ended; Data Interface:-; Supply Voltage Type:Single; Supply Voltage Min:-; Supply Voltage Max:5V; Adc/Dac Case Style:Ssop Rohs Compliant: Yes |Analog Devices, Inc. AD9057BRSZ-40