Analog Devices AD5252BRUZ10
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Non-Volatile Linear 14-Pin TSSOP Tube
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Analog Devices AD5252BRUZ10.
HQonline
Datasheet28 páginas13 anos atrás
Analog Devices
Newark
element14 APAC
Jameco
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-10.11%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
SnapEDA
SímboloPegada
3DBaixar
Authorized Distributors
5
Number of Pins
14
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
10 kΩ
Number of Taps
256
Tolerance
30 %
30 %
30 %
Min Supply Voltage
2.7 V
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Recursos de engenharia
Veja kits de avaliação e designs de referência de Analog Devices AD5252BRUZ10.
Peças relacionadas
Analog DevicesMAX5477EUD+
Industry's Smallest, Dual, 256-Tap Digital Potentiometers Fit in 3mm x 3mm TQFN
Analog DevicesAD5241BRUZ10
I2C-Compatible, 256-Position Digital Potentiometers | IC DGT POT 10KOHM 256TAP 14TSSOP
Analog DevicesAD5241BRUZ10-R7
Digital Pot, 10Kohm, -40 To 105Deg C Rohs Compliant: Yes |Analog Devices, Inc. AD5241BRUZ10-R7
Analog DevicesAD5241BRU10
Digital Potentiometer 256POS 10KOhm Single 14-Pin TSSOP
Analog DevicesMAX5387LAUD+
Dual, 256-Tap, Volatile, Low-Voltage Linear Taper Digital Potentiometer
Analog DevicesMAX5487EUD+
Dual, 256-Tap, Nonvolatile, SPI-Interface, Linear-Taper Digital Potentiometers
Descrições
Descrições de Analog Devices AD5252BRUZ10 fornecidas pelos seus distribuidores.
3¦ÌA ¡À650ppm/¡æ 10K¦¸ 256 2 Non-Volatile 5.5V I2C Potentiometer TSSOP-14 5mm*4.4mm*1mm
I2C, Nonvolatile Memory, Dual 256-Position Digital Potentiometer
AD5252 Tin Selectable Address I2C digital potentiometer 4MHz 2.75V 10kOhm 1mm
Digital Potentiometer, Dual, 256 Step; End To End Resistance:10Kohm; No. Of Pots:Dual; Control Interface:2 Wire, I2C, Serial; Track Taper:Linear; Resistance Tolerance:± 20%; Supply Voltage Min:2.7V; Supply Voltage Max:5.5V Rohs Compliant: Yes |Analog Devices, Inc. AD5252BRUZ10