Amphenol MS3476W20-16P
Conn Circular MIL-DTL-26482 PL 16 POS 20-16 Size PIN Contact Cable Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Amphenol MS3476W20-16P.
IHS
Datasheet32 páginas11 anos atrás
JRH Electronics
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
Restocked
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
210
Authorized Distributors
6
Gender
Male
Male
Number of Positions
16
Mount
Cable
Cable
Termination
Crimp
Crimp
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Voltage Rating
1 kV
Current Rating
13 A
Introduction Date1994-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Amphenol IndustrialMS3126F16-8P
MIL Series Connector, 8 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Crimp Terminal, Plug
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 16 POS Solder ST Cable Mount 16 Terminal 1 Port
Conn MIL-DTL-38999 Circular PIN 16 POS Crimp ST Cable Mount 16 Terminal 1 Port
Amphenol AerospaceM83723/76W2016N
Conn MIL-C-83723 Circular PIN 16 POS Crimp ST Cable Mount 16 Terminal 1 Port
Amphenol AerospaceMS27484T20F16SA
MIL Series Connector, 16 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Crimp Terminal, Plug
Amphenol AerospaceMS27473E20B16S
Descrições
Descrições de Amphenol MS3476W20-16P fornecidas pelos seus distribuidores.
MIL Series Connector, 16 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Crimp Terminal, Plug
Olive Drab Cadmium Military MIL-DTL-26482Series II Non-RoHS Compliant Environment Resistant Circular Connector 20AWG 200C 13A 1kV