TXC AT-24.000MAGE-T
Crystal 24MHz ±30ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 12pF FUND 50Ohm Automotive 2-Pin HC-49/S SMD
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TXC AT-24.000MAGE-T.
Farnell
Datasheet1 page13 years ago
Datasheet1 page14 years ago
Future Electronics
CAD Models
Download TXC AT-24.000MAGE-T symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Related Parts
CTS Components405C35B24M00000
405 Series 24 MHz ±30 ppm 13 pF -20 to +70 °C Surface Mount Quartz Crystal
Crystal 24MHz ±30ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 12pF FUND 60Ohm Automotive 4-Pin CSMD T/R
ECS InternationalECS-240-12-5PX-TR
CSM-7X Series 24 MHz ±30 ppm 12 pF -10 to +70 °C Surface Mount Quartz Crystal
CTS ComponentsATS240CSM-1E
Crystal 24MHz ±30ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 12pF FUND 30Ohm 2-Pin HC-49/US SM SMD T/R
CTS ComponentsATS240CSM-1
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 24MHz Nom
Descriptions
Descriptions of TXC AT-24.000MAGE-T provided by its distributors.
CRYSTAL, 24MHZ, 12PF, HC-49S
CRYSTAL 24.0000MHZ 12PF SMD
HC49 XTAL 30ppm 50ppm 12pF