TDK-Lambda RTHN-5150
Power Line Filter 60Hz 150A 500VAC/500VDC Terminal Block Flange Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK-Lambda RTHN-5150.
Sager Power Systems
Datasheet5 pages7 years ago
Datasheet2 pages8 years ago
3 month trend:
-75.00%
CAD Models
Download TDK-Lambda RTHN-5150 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Descriptions
Descriptions of TDK-Lambda RTHN-5150 provided by its distributors.
Power Supply; 500V (AC; DC)Filter; 500VAC150A; Screw terminations
Three-phase (angle connection) Base mount EMC Filters ROHS
Power Line EMC Filters, 3-phase/3-line(500V), Rated Current:150A, Wide range high attenuation, Block terminal
FILTER, 500VAC 150A, SCREW TERMINATIONS
Power Line Filters Filter 500VAC 150A
Three Phase EMI Filter, 500V, 60HzHz
LINE FILTER 500VAC/VDC 150A CHAS
LINE FLTR 500VDC/VAC 150A CHAS
Power Line Filter, 3-Ph, 150A/500Vac/Vdc; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:500V; Current Rating:150A; No. Of Phases:Three Phase; No. Of Stages:2 Stage; Filter Input Terminals:Terminal Block Rohs Compliant: Yes |Tdk-Lambda RTHN-5150