TDK-Lambda RTEN-5010D
Power Supply; 500V (AC; DC)Filter; 500VAC10A; Screw terminations; DIN Rail Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK-Lambda RTEN-5010D.
3 month trend:
+1.02%
CAD Models
Download TDK-Lambda RTEN-5010D symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Descriptions
Descriptions of TDK-Lambda RTEN-5010D provided by its distributors.
Power Line EMC Filters, 3-phase/3-line(500V), Rated Current:10A, Multipurpose, Block terminal
Three Phase EMI Filter, 500V, 60HzHz
Power Line Filters Filter 250VAC 10A
LINE FILTER 500VDC/VAC 10A DIN
LINE FILTER 500VAC/VDC 10A DIN
Power Line Filter, 3-Ph, 10A, 500Vac/Vdc; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:500V; Current Rating:10A; No. Of Phases:Three Phase; No. Of Stages:1 Stage; Filter Input Terminals:Terminal Block Rohs Compliant: Yes |Tdk-Lambda RTEN-5010D