STMicroelectronics EMIF04-1005M8
4-line low capacitance EMI filter and ESD protection, 110MHz, 6V, QFN-8L, RoHS, Tape And Reel
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for STMicroelectronics EMIF04-1005M8.
STMicroelectronics
Datasheet10 pages20 years ago
STMicroelectronics SCT
Inventory History
3 month trend:
+32.57%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of STMicroelectronics EMIF04-1005M8 provided by its distributors.
STMicroelectronics SCT
Quad Line 10 mA 100 O 45 pF IPAD EMI Filter and ESD Protection - MicroQFN-8EP
FILTER RC(PI) 100 OHM/45PF SMD / RC (Pi) EMI Filter 2nd Order Low Pass 4 Channel R = 100Ohms, C = 45pF 10 mA 8-UFDFN Exposed Pad
INTEGRATED PASSIVE FILTER, UQFN-8; EMI Filter Type:EMI Filter with ESD Protection; No. of Data Lines:4 Data Lines; Filter Circuit:RC Pi Filter; Filter Case / Package:µQFN; No. of Pins:8Pins; Product Range:EMIF Series RoHS Compliant: Yes