SolaHD SDP424100RT
DC Power Supply, 176/264V AC; 210/375V DC; 85/132V AC, 24/28V DC, 100 W, 4.2 A, DIN Rail
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of SolaHD SDP424100RT provided by its distributors.
100W 24V DIN PLASTIC 115/230V SOLA Part Number SDP424100RT NAED #: 78347215153
SolaHD , SDP, 24V , 85 ¡ú 132V
Sola/Hevi-Duty SDP424100RT DC Power Supply. SolaHD DC Power Supply, Low Power, Series: SDP, 120 VAC Input, 24 to 28 VDC Output, 100 W, 30 A, 47/63 Hz, DIN Rail Mount, Plastic Case, 3.8 in Width, 2.85 in Depth, 2.95 in Height. Additional Description: SOLA-SDP424100RT 100W 24V DIN PLASTIC 115/230V SUPPLY. Catalog Description: SDP Series Low Power DIN Rail Power Supplies, Input Voltage: 85-132/176-264 Vac, 210 -375 Vdc, Output Voltage: 24 -48 Vdc , Frequency: 47-63 Hz, Output Current Rating 4.2 A.