Panasonic ECQV1H223JL
Film Capacitor, Plastic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.022uF, Through Hole Mount, 2912
EOL
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ECQV1H223JL.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-03-09
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2015-03-31
LTD Date2015-06-30
Manufacturer Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
Cap Film 0.022uF 63V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Yageo GroupR82EC2220AA50J
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.022Uf, Through Hole Mount
Yageo GroupR82EC2220DQ50J
Cap Film 0.022uF 100V PET 5% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 105°C Ammo Pack
Cap Film 0.022uF 63V PET 10% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Yageo GroupR82EC2220Z350J
Film Capacitor, 0.022 uF, 63 V, 100 V, ± 5%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
Descriptions
Descriptions of Panasonic ECQV1H223JL provided by its distributors.
Capacitor Film 0.022uF 50VDC PET 5% 7.3 X 3.2 X 5mm RDL 5mm Bulk
Cap Film 0.022uF 50V PET 5% (7.3 X 3.2 X 5mm) Radial 5mm 105C Bag
Panasonic ECQV1H223JL - Film Capacitors (Electronic Equipment Use)
CAPACITOR, POLYESTER METALLIZED, CAP 0.022 UF, TOL 5%,VOL-RTG 50 VDC, RADIAL, STR, BLK
Film Chip Capacitor, 250V, 0.0015µF, -40 to +105 ¡C, RoHS
Panasonic SCT
CAP, 0.022µF, 50V, 5%, PET; Capacitance: 22000pF; Voltage Rating: 50V; Capacitor Dielectric Type: PET (Polyester); Capacitance Tolerance: ± 5%; Product Range: -; Capacitor Case Style: -; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Lead
Capacitor Polyester Film, 0.022Uf, 50V, 5%, Radial; Dielectric Type:Metallized Pet Stacked; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.022Μf; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage(Ac):40V; Voltage(Dc):50V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECQ-V1H223JL