KYOCERA AVX PCR1C221MCL1GS
Cap Aluminum Polymer 220uF 16VDC 20% (8 X 7mm) SMD 0.06 Ohm 1500mA 4000h 125C Automotive T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX PCR1C221MCL1GS.
IHS
Datasheet2 pages3 years ago
Nichicon SCT
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
-1.98%