Murata NFMJMPC226D0E3D
Feedthrough capacitor (FTC); MURATA; NFMJMPC226D0E3D; 22 µF; 800 µm; 2.5 V; 20 %
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata NFMJMPC226D0E3D.
Ciiva
Datasheet2 pages5 years ago
Datasheet4 pages6 years ago
Datasheet2 pages6 years ago
Arrow.cn
Inventory History
3 month trend:
-7.67%
CAD Models
Download Murata NFMJMPC226D0E3D symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2017-10-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Descriptions
Descriptions of Murata NFMJMPC226D0E3D provided by its distributors.
NFM 0504 (1210Metric) ROHS3Compliant Active Feed Through Capacitor 2A 30mOhm 0.047Lx0.035W 1.20mmx0.90mm 22muF
Feed Through Capacitor, 1 Function(s), 2.5V, 2A, 3 Pin(s)
Cap Feed Through 22uF 2.5VDC 20% Flat 05035 105C
20% 2A 2.5V 2.5V 22¦ÌF 0504 1.2mm*900¦Ìm*750¦Ìm
05035 (1209M) 2.5VDC 22UF +- 20
CAP FEEDTHRU 22UF 20% 2.5V 0504