Murata NFM15PC435R0G3D
4.3¦ÌF 4V ¡À20% 2000H X7R 2A 4V 50V 50M¦¸ 1 0402 1MM*500¦ÌM*500¦ÌM
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata NFM15PC435R0G3D.
Ciiva
Datasheet2 pages5 years ago
Datasheet4 pages6 years ago
3 month trend:
+9.23%
CAD Models
Download Murata NFM15PC435R0G3D symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
SnapEDA
3DDownload
Descriptions
Descriptions of Murata NFM15PC435R0G3D provided by its distributors.
Cap Feed Through 4.3uF 4VDC 20% Pad Flat 0402 85C
Feed Through Capacitor, 1 Function(s), 4V, 2A, 3 Pin(s)
Cap Ceramic Monolithic 4.3uF 4VDC 20% SMD Paper T/R
FEED THROUGH CAPACITORS 0402 4.3
CAP FEEDTHRU 4.3UF 20% 4V 0402