Murata NFM15PC435R0E3D
Cap Feed Through 4.3uF 2.5VDC 20% Pad Flat 0402 85C
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata NFM15PC435R0E3D.
Ciiva
Datasheet2 pages5 years ago
Datasheet4 pages6 years ago
3 month trend:
+299%
CAD Models
Download Murata NFM15PC435R0E3D symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
SnapEDA
3DDownload
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2017-02-24
Descriptions
Descriptions of Murata NFM15PC435R0E3D provided by its distributors.
CAP FEEDTHRU 4.3UF 20% 2.5V 0402
4.3¦ÌF 2.5V ¡À20% 2A 2.5V 0402 1mm*500¦Ìm
Feed Through Capacitor, 1 Function(s), 2.5V, 2A, 3 Pin(s)