Microchip M15KP30A
Tvs 30V 5% 15000W Uni 5A Rohs Compliant: Yes |Microchip Technology M15KP30A
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Microchip M15KP30A.
Microchip
Datasheet0 pages0 years ago
Datasheet7 pages4 years ago
Electro Sonic
Future Electronics
Supply Chain
Projected EOL Date2049-02-05
Country of AssemblyPhilippines
Country of FabricationChina
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.0080
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 day ago)
Manufacturer Lifecycle StatusREL (Last Updated: 1 day ago)
Related Parts
Littelfuse15KPA30A
15KPA Series - 15000W Axial Leaded Transient Suppression (TVS) Diode, P600, RoHS
Littelfuse15KPA30A-HRA
Trans Voltage Suppressor Diode, 15000W, 30V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon
Littelfuse15KPA24A
MicrochipMPLAD15KP26A
Uni-Directional Tvs Plad Rohs Compliant: Yes |Microchip Technology MPLAD15KP26A
MicrochipM15KP36AE3
Tvs 36V 5% 15000W Uni 5A Rohs Compliant: Yes |Microchip Technology M15KP36AE3
Trans Voltage Suppressor Diode, 15000W, 36V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon
Descriptions
Descriptions of Microchip M15KP30A provided by its distributors.
Diode TVS Single Uni-Dir 30V 15KW 2-Pin Case 5A Bag