Yageo Group SSHB10HS-R10122
Ind Common Mode Choke 12.2mH 1A 430m Ohm Wirewound 4-Pin Radial Tray
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group SSHB10HS-R10122.
TME
Datasheet12 pages2 years ago
Datasheet1 page1 year ago
Datasheet1 page7 years ago
Datasheet8 pages7 years ago
Farnell
Master Electronics
Inventory History
3 month trend:
-0.53%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Introduction Date2019-05-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group SSHB10HS-R10122 provided by its distributors.
Avnet Japan
Common Mode Chokes Dual 12200uH 10kHz 1A 0.43Ohm DCR Thru-Hole Tray
Choke, Common Mode, 12.2 mH, 1 A
Common Mode Chokes/Filters 1A 12.2mH 11.5mm Dual
Common Mode Choke, 12.2Mh, 1A, Th; Inductance:12.2Mh; Rated Current:1A; Product Range:Sshb10Hs Series; Svhc:No Svhc (15-Jan-2018) Rohs Compliant: Yes |Kemet SSHB10HS-R10122
Wide Range Impedance Type Dual Mode Sshb Coil, Ac Line Filter
250V 1A 2 12.2mH@ 10 kHz 430m¦¸ , 22mm*17mm*15.5mm