Hasco Components HS212DC12
Signal Relay 12VDC 960Ohm 2A DPDT (20x10x9.9)mm THT General Purpose Relay
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Hasco Components HS212DC12.
IHS
Datasheet2 pages12 years ago
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
-0.17%
Descriptions
Descriptions of Hasco Components HS212DC12 provided by its distributors.
Electromechanical Relay, DPDT, Latched, 27.6VDC (Coil), 150mW (Coil), 2A (Contact), 220VDC (Contact), Random, AC/DC Output